Pivnica Radošina

Zlato z Japonska

Zlato z Japonska

radosinsky_klevner_-2015x

 Dvakrát veľká zlatá pre Slovensko z japonskej Sakura Award!

V Japonsku sa konala po štvrtýkrát medzinárodná výstava vín Sakura Award. Jej špecifikom je fakt, že členmi hodnotiacich komisií sú výhradne dámy. Možno sa Japonky inšpirovali našou súťažou Vienále Topoľčianky, v ktorej taktiež hodnotia vína iba dámy.

Súťaž konala v dňoch 28. januára až 1. februára 2017. O jej obľúbenosti svedčí rekordný počet zúčastnených vzoriek – 4 212 vín z 37 krajín celého sveta. Z celkového počtu bolo udelených 237 veľkých zlatých, 899 zlatých a 736 strieborných medailí. Spomedzi vín, ktoré získali veľkú zlatú medailu, bude vybraných ešte 30 najlepších, ktoré získajú významné ocenenie v podobe diamantovej trofeje. Ak uspeje niektoré z našich, budeme Vás o tom určite informovať.

Súťaž má pre našich vinárov význam v tom, že ju vedie významná japonská somelierka, pani Yumi Tanabe, prezidentka Wine & Spirits Culture Association, ktorá je zároveň aj riaditeľkou vinárskej školy v Tokiu. Ocenené vína sú prostredníctvom nej propragované po celom Japonsku, čo vzhľadom na zvýšený záujem Japoncov o moderný životný štýl a s tým súvisiaci záujem o víno, pozitívne vplýva na ich predaj.

Veľkú zlatú medailu si z Japonska priváža toto víno:
PIVNICA RADOŠINARadošinský Klevner, 2015