Kráľovské Vianoce s Pivnicou Radošina

K vianočným sviatkom neodmysliteľne patrí dobré jedlo a víno, ktoré si v bežné dni nemáme čas dopriať. V celom predvianočnom zhone sa niekedy nestíhame zamyslieť, aké víno je vhodné k štedrovečernému stolu, a ktoré z nich vhodne pozdvihne chute sviatočných jedál. Spoločne s našim pivničným majstrom sme sa rozhodli pre vás vybrať vína z nášho vinárstva, ktoré dodajú kráľovskú korunu vašim vianočným sviatkom.

Štedrý večer tradične začína prípitkom – aperitívom, na ktorý vám odporúčame náš Sekt Blanc de noir, ktorého základ tvorí odroda Pinot noir. Bohaté perlenie bolo dosiahnuté tradičnou metódou sekundárnej fermentácie vo fľaši. Víno následne vyzrievalo až 20 mesiacov, vďaka čomu sme vo víne dosiahli plnosť a jemné tóny maslovej sušienky. 

Na vianočný stôl, ale aj ako dar pre vzácnu návštevu je vhodný náš Radošinský Klevner. Toto ikonické víno, je už od samého začiatku symbolom nášho vinárstva a vďaka svojej výnimočnosti bolo podávané aj na anglickom kráľovskom dvore. Tak prečo by ste si ho nemohli dopriať aj vy? Jeho ovocnokorenistý charakter dosiahnutý kupážou odrôd Rulandského šedého a bieleho sa príjemne snúbi so širokým výberom tradičných vianočných pokrmov a dodá im doposiaľ nepoznaný punc. 

Nezabúdame ani na milovníkov červených vín. Pre nich máme pripravený náš Červený Klevner, ktorý je obdobou Radošinského Klevneru. Odroda Rulandské modré mu dodáva plnosť, eleganciu a tóny horkej čokolády. Naopak Dunaj, kupáži dodáva ovocnosť ostružín a višní.

Po večeri, k sladkému dezertu, odporúčame naše sladšie vína ako Heteru, Pálavu alebo Tramín červený.Túto odrodu u nás nájdete aj v podobe ešte sladšieho vína –  slamového vína. A okrem slamového vína Tramín červený vám odporúčame aj Veltlínske zelené. Tieto vína majú výrazný ovocnokvetový charakter plný žltého melónu, tropického a kandizovaného ovocia alebo medových plástov. Chuť je plná a dlhotrvajúca, veríme že spolu so sladkým dezertom vám spríjemní zvyšok vianočného večera.

Pre tých z vás, ktorý obľubujú hlavne červené vína ponúkame slamový Alibernet. Má výraznú purpurovo červenú farbu a omamnú vôňu slivkového lekváru a maku. Jeho aromatický charakter sa prenáša aj do plnej a sladkej chuti a určite sa bude výborne snúbiť s tradičným vianočným štedrákom.

Ako vidíte, naše vína vás vedia sprevádzať celým štedrým večerom. Spomenuté vína sú našim tipom pre spríjemnenie vašich sviatkov, avšak fantázii sa medze nekladú a vybrať si môžete ktorékoľvek víno z našej ponuky. Základom je vychutnať si výborné jedlo, víno a stráviť príjemné chvíle v kruhu ľudí, ktorých máte najradšej. Radi tieto sviatky strávime s vami prostredníctvom nášho vína. Zárukou kvality je značka Pivnica Radošina.

Kategórie: Nezaradené,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Odber noviniek

1 krát mesačne vám zašleme e-mail plný inšpirácií a noviniek z našej ponuky.